شاه کلید چیست تفاوت ان با بقیه کلیدها

شاه کلید چیست ؟تفاوت آن با شاه کلید ۲ طبقه و کاربرد آنها در اماکن مختلف

شاه کلید چیست ؟ همه ما رویاهایی داریم و در این بازی که واقعا دارم انجام می دهم هنوز هم پس از این همه سال آرزوی قفل باز کردن را دارم. من همه این رویاها را داشته ام ..

شاه کلید چیست

  • قفل بازکن ها ذوب می شوند بله یک رویای تکراری است، جایی که قفل باز کن و آچار وارد سوراخ قفل می شوند و به محض شروع کار ذوب می شوند. همانطور که خود یوری گلار (Uri Gellar) قفل باز می کرد. در حقیقت اولین بار که این اتفاق افتاد من تمام روز را درگیر این مسئله بودم – با فرض اینکه گلار واقعا انسان توانمندی باشد و صرفا یک تردست نبوده است، قفل باز کردن برای او کابوس خواهد بود، همانطور که در این رویای تکراری برای من اتفاق می افتد.
  • برهنگی در انظار عمومی روانکاوان به شما خواهند گفت که رویاهایتان در مورد برهنگی در انظار عمومی بسیار رایج و معمولی هستند و پیشنهاد می کنند همه این ها به موضوع شرم از عموم باز می گردد. خوب مال من ترکیبی است، من سر یک کار (سر “یک کار” نه سر “کار”!) هستم و خانواده ای که پشت در قفل شده هستند در حال تماشا هستند. به محض اینکه متوجه می شوم برهنه هستم جمعیت، خانواده و همسایگان و سپس تعداد مردم در کل خیابان افزایش پیدا می کنند. در برهه ای از زمان همه افراد متعلق به گذشته من در آنجا هستند، معلمان مدرسه، قلدرها، صاحبخانه ها، حتی افراد مشهور و با بود و نبود لباس تولد من نمی توانم آن قفل را باز کنم.
  • ابزاری که وجود ندارند.این ناراحت کننده ترین بخش رویای من است، زیرا در خواب من ابزاری دارم، در ذهن خود میگویم شاه کلید چیست ؟ نوعی کلید که هر قفلی را باز می کند، مانند سحر و جادو یک شاه کلید که برای هر نو قفلی کارساز است .  و برای چند دقیقه بعد از بیدار شدن سعی می کنم که در زندگی واقعی خودم روی این روش کار کنم و این ابزار را بسازم و امیدوار هستم که شاید در حالت خواب و رویا به طریقی تمام دانش و تجربیات خود را پردازش کرده باشم و چیز شگفت انگیزی ایجاد کنم. اما افسوس که این فقط یک رویا بود.

بنابراین چنین چیزی با نام “شاه کلید” شناخته می شود. تقریبا هر روز بدون شکست از من سوال می شود که شاه کلید چیست‌ ؟ آیا من یک شاه کلید برای این یا آن قفل دارم؟ یک شاه کلید برند Chubb ، یک شاه کلید برند Yale ، یک شاه کلید برای صندوق های پستی (بله به طور جدی از من این سوال را پرسیده اند. قوانین در این مورد روشن است، جعبه های دولتی را دستکاری نکنید).

و با این حال هر قفل سازی که ارزش کار خود را بداند، می داند که شاه کلیدها وجود دارد که بسیار مفید هستند و همچنین اینکه چه هستند و چگونه کار می کنند بسیار جالب است.

بنابراین بیایید افسانه های تمام شده را در هم بشکنیم و چیزی یاد بگیریم، یاد بگیریم شاه کلید چیست. بگذارید درسمان ساده باشد چون من به اندازه کافی در مورد رویاهایم گفته ام …

شاه کلید چیست؟

شاه کلید چیست ؟

شاه کلید چیست ؟ شاه کلید یک کلید منحصر به فرد است که در انواع قفل های یک گروه خاص از قفل ها کار می کند (و این قسمت مهم است) به شرطی که این قفل ها طوری تولید شده باشند که شاه کلید بتواند بازشان کند. مثالی در اینجا مطرح می کنم: شما صاحب هتل هستید، ۲۰ اتاق وجود دارد که هرکدام با قفل و کلید منحصر به فرد خود قفل می شوند. هیچ یک از کلیدها روی قفل دیگری غیر از قفلی که برایش برش داده شده اند کار نخواهند کرد.  با این وجود اگر کلید خود را گم کنید یا آن را پشت در اتاق خود جا بگذارید، صاجب هتل “شاه کلید” خود را برمی دارد و یک کلید واحد یعنی  قفل اتاق شما را باز می کند. این کلید روی هر ۲۰ قفل کار می کند. کلید سازی سیار شرق تهران 

چطور؟

اگر می دانید قفل های سیلندر چگونه کار می کنند، می دانید که یک سری پین وجود دارد که هر کدام به صورت جفتی هستند که توسط فنر به داخل سوراخ جا کلیدی (شکافی که کلید را درون آن قرار می دهید) رانده می شوند و باعث مسدود شدن شاخه و در نتیجه نچرخیدنش می شوند و در را قفل نگه می دارند. وارد کردن کلید صحیح داخل شکاف باعث می شود که فاصله ای بین دو پین از هر جفت ایجاد شود و کلید در امتداد شکاف بین سوراخ کلید از بیرون و سوراخ کلید از داخل خانه بنشیند (خط برش  نامیده می شود). در نتیجه این فرایند  برجستگی ها و فرورفتگی های کلید بلند شده و پین ها را به یک سری از ارتفاع های مختلف کاهش می دهد تا در نهایت قفل باز شود.  وقتی این فاصله در امتداد خط برش قرار گرفت، سوراخ کلید می چرخد ​​و کلید در حال چرخیدن این کار را انجام می دهد. اگر کلید اشتباه را وارد کنید،  فاصله بین جفت پین ها بالا رفته و با ارتفاعات نامناسبی پایین می افتند که این باعث می شود آن ها همچنان خط برش را مسدود کرده و قفل را بسته نگه دارند.

بنابراین در جواب شاه کلید چیست و چگونه کار می کند باید بگوییم کاملا ساده و کاملا منطقی است. در یک گروه از قفل هایی که برای یک شاه کلید واحد آماده شده اند، پین ها به صورت جفتی نیستند، بلکه سه تایی هستند. برای هر پشته سه پین وجود دارد. این بدان معنی است که در هر پشته ۲ شکاف وجود دارد، یعنی ۲ ارتفاع وجود دارد که می توان پین ها را به آن ها بلند کرد تا خط برش پاک شود و به سوراخ کلید اجازه چرخش دهد، به این معنی که برای هر قفل ۲ کلید وجود دارد.  هر سری از تقسیمات برای هر کدام از ۲۰ قفل در یک مجموعه از قفل هایکسان است و یک کلید (شاه کلید) روی همه آن ها کار می کند! هوشمندانه است!

شاه کلید چیست؟

در اینجا می توانید سه پین در هر پشته و در نتیجه دو شکاف را در هر پشته مشاهده کنیدیک کلید پین های سبز را در امتداد خط برش تنظیم می کند و شاه کلید پین های آبی را در امتداد خط برش قرار می دهد.

هرچند که به ظاهر همه چیز در جهان در حال پیچیده تر شدن است، همانطور هم می توانید سیستم های شاه کلیدی پیشرفته تری داشته باشید. فرض کنید شما مدیر عامل یک شرکت هستید. شما سه بخش دارید. هر بخش دارای دو حوزه است. هر حوزه یک قفل دارد و کارمندان آن حوزه یک کلید دارند. اکنون مدیران گماشته شده برای هر حوزه به یک کلید اصلی برای هر دو حوزه ای که مدیریت می کنند نیاز دارند. اکنون شما به عنوان مدیر عامل به یک شاه کلید نیاز دارید که به هر قفل موجود در هر حوزه متعلق به هر بخش بخورد. اما مدیران شاه کلیدهایی برای دو حوزه بخش خود دارند، اما بخش های دیگر این شاه کلیدها را ندارند. گیج شدید؟ البته که گیج شدید،پس پایین را ببینید تا بیشتر به جواب شاه کلید چیست نزدیک شوید.

شاه کلید چیست؟

شاه کلید چیست و توضیح بصری سیستم شاه کلیدی دو طبقه

در جواب شاه کلید چیست باید بگوییم اصل موضوع ثابت است. تمام قفل های موجود در کل سیستم دارای پشته های سه تایی هستند. تنها چیزی که باید  رویش کار شود پین “دوم” است، پین دوم که یکی دیگر از بخش های شاه کلید است بین ۳ قسمت در بخش میانی متفاوت است، بنابراین ۳ شاه کلید  به قفل های دیگر در آن سطح نمی خورند.

بنابراین افراد در سطح پایین سیستم مدیریتی یک کلید دارند که فقط روی قفل خودشان کار می کند. مدیریت میانی دارای شاه کلیدهایی است که روی هر ۲ درب حوزه خودشان کار می کند. مدیر عامل هم یک ابر شاه کلید  دارد که به هر قفلی در سیستم می خورد!

حال اگر این مسئله باعث آشفته شدن ذهن شما شده است به خاطر داشته باشید که در واقع قفل سازهایی داریم که در حال کار روی سیستم های شاه کلیدی بسیار پیچیده تری هستند، جایی که شما یک ابر ابر ابر شاه کلید خواهید داشت. اینجا را ببینید…

 شاه کلید چیست؟

یک سیستم شاه کلیدی با چهار سطح، چگونه می خواهید قفل های این سیستم را از نو تنظیم کنید یا حتی پین گذاری اولیه را انجام دهید؟GMK  مخفف ابر شاه کلید، MK مخفف شاه کلید، SMK مخفف شاه کلید فرعی

مردم اغلب از من یک شاه کلید برای مجموعه  قفل های خود می خواهند  و امیدوار هستم شما اکنون بتوانید ببینید چرا چنین گزینه ای وجود ندارد – مگر اینکه آن ها راضی شوند که همه قفل های خود را با مجموعه قفل های سه پینه جایگزین کنند – یعنی یک سیستم شاه کلیدی!

اگر شاه کلید برای گروهی از قفل ها می خواهید مشکلی نخواهد بود.  مانند هتل، کمد یا گاراژ باید مجموعه ای از قفل ها را بخرید که گزینه “حاکم بودن” را برای شما فراهم کنند – یعنی داشتن سه پین در هر پشته و بنابراین دو کلید احتمالی. یک کلید واحد برای آن قفل و یک شاه کلید برای همه قفل ها.

شایان ذکر است که برخی از قفل ها وجود دارد که همه از یک کلید استفاده می کنند و بنابراین می توان آن کلید را “شاه کلید” نامید، اما در واقع آن یک سیستم اصلی نیست زیرا امکان سه پین و گزینه  کلیدهای دیگری که قفل را باز کنند در دست نیست. بیشتر فقط یک قفل است که همیشه به همان ترتیب پینش بسته می شود. یعنی بیشتر یک “شاه قفل” است تا یک شاه کلید!

خدمات کلید سازی سیار

ما در تهران کلید با ارائه خدمات کلید سازی و قفل سازی در تمام مناطق تهران در چهار جهت اصلی بصورت کلید سازی سیار شمال تهران، کلید سازی سیار غرب تهران، کلید سازی سیار شرق تهران و کلید سازی سیار جنوب تهران توسط نیروی متخصص کلید سازی سیار آماده ارائه خدمات توسط متخصصین خود هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری