جلالی 1789 422 0919

کلید سازی سیار طرشت

کلید سازی سیار طرشت در کمترین زمان و به سرعت برای باز کردن تمامی قفل ها و حل مشکل شما، فقط با یک تماس, قفل ساز سیار ما با تجهیزات کامل در سریع ترین زمان ممکن در تمامی نقاط طرشت آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

کلید سازی سیار طرشت

۰۹۱۹۴۲۲۱۷۸۹

کلید سازی سیار طرشت

طرشت از محلات قدیمی تهران واقع در شمال شرقی میدان آزادی بوده که از روستاهای قدیمی و شهرهای کنونی تهران به‌شمار می‌آید که بعضا قدمت آن را تا زمان سلجوقیان دانسته اند.

از محلات جدید که در محدوده طرشت ساخته شده، می‌توان به محله‌های تهران ویلا، دریان نو، آریاشهر، شهرآرا، شهرک شهید فکوری اشاره کرد. از تکایای معروف این محله، تکیه طرشت است که موقوفات بسیاری دارد. طرشت دارای دو مسجد به نام‌های حضرت علی اصغر و امام حسن عسگری می باشد.

همچنین، به دلیل مجاورت این محله با دانشگاه صنعتی شریف، تعدادی از خوابگاه های دانشجویی و مراکز پژوهشی این دانشگاه و نیروگاه طرشت (سابقاً معروف به برق آلستوم) در این محله واقعند.

نام طرشت را به صورت درشت و دوریست نیز نوشته‌اند. طرشت از جای‌های خوش‌آب‌وهوای تهران بوده و یکی از راه‌های ری به طبرستان از این دهکده می‌گذشته.

از رویدادهای تاریخی طرشت مرگ ناگهانی طغرل بک سلجوقی، سردودمان سلجوقیان در راه بازگشت از آذربایجان در این آبادی بوده است.[۱] طرشت یکی از بزرگ ترین مجموعه توتستان های تهران را در خود جای می‌داده که اکنون مقدار بسیار کمی از آن باغ‌ ها به جای مانده‌است. این روستا در همسایگی روستاهای کن و جی، واقع بوده‌ است. راه اصلی طرشت از خیابان آذربایجان کنونی که هنوز به سه راه طرشت معروف است، می گذشته که این مسیر ارتباط اصلی آن را با محدوده تهران بر قرار می‌کرد.

 

 

 

تاریخ انتشار: 2020/01/08

برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

نظرات مشتریان