جلالی 1789 422 0919

کلید سازی سیار کامرانیه

کلید سازی سیار کامرانیه در کمترین زمان و به سرعت برای باز کردن تمامی قفل ها و حل مشکل شما، فقط با یک تماس, قفل ساز سیار ما با تجهیزات کامل در سریع ترین زمان ممکن در تمامی نقاط کامرانیه آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

کلید سازی سیار کامرانیه

۰۹۱۹۴۲۲۱۷۸۹

کلید سازی سیار کامرانیه - قفل ساز سیار

کامرانیه محله ای اعیان نشین و لوکس در شمیران، واقع در شمال کلانشهر تهران است. این محله که در منطقه ۱ شهرداری تهران و شهرستان شمیرانات قرار دارد، یکی از گران قیمت‌ترین مناطق مسکونی تهران محسوب می‌شود

این محله به مرکزیت خیابان کامرانیه، از شمال با خیابان نیاوران، از جنوب با بزرگراه صدر، از شرق با فرمانیه و حصاربوعلی و از غرب با چیذر و دزاشیب هم مرز است. کامرانیه به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود؛ به شمال چهارراه کامرانیه (تقاطع بلوار اندرزگو، خیابان فرمانیه و خیابان کامرانیه) کامرانیه شمالی و به جنوب این چهارراه، کامرانیه جنوبی می‌گویند.

کامرانیه که در ۳ کیلومتری شرق تجریش قرار دارد، همچون بیشتر مناطق شمیران بافتی روستایی داشته و تلفیقی از شهرسازی مدرن و سنتی در آن به چشم می‌خورد. از مهم ترین ویژگی های این محله، دارا بودن سازه های لوکس و مدرن در بافتی سنتی و روستایی می‌باشد. کامرانیه به دلیل واقع شدن در دامنه قله کلک چال، بسیار ناهموار بوده و شیب و ارتفاع زیادی دارد؛ به‌طوری که ارتفاع خیابان کامرانیه از ۱۵۱۶ متر بالاتر از سطح دریا در جنوب تا ۱۶۵۶ متر در شمال متغیر است

زمین های کامرانیه از گذشته عموماً باغ منزل هایی وسیع بوده است و علی‌رغم چند مرحله تفکیک املاک، ابعاد زمین ها نسبت به محله‌های پیرامون همچنان بزرگتر است. متراژ بزرگ املاک و نیز قرارگیری در دامنهٔ رشته کوه البرز، کامرانیه را مستعد بلندمرتبه سازی نموده‌است. به‌ همین علت در این منطقه تعداد زیادی برج به چشم می‌خورد که هریک در پی یافتن چشم اندازی فراخ تر در پس یک دیگر قد علم کرده‌اند. با این حال، در این محله همچنان عمارت‌ها و ویلاهای قدیمی زیادی باقی مانده‌اند که برخی از آن‌ها همچنان مسکونی بوده و الباقی یا متروکه شده‌اند یا در جریان انقلاب ۱۳۵۷، توسط ارگان های جمهوری اسلامی به نفع مستضعفان مصادره گردیده‌اند.

بافت شهرسازی کامرانیه شبه روستایی بوده و همچنان در کوچه‌های مشجر و سرسبز آن، صدای جوی آب به‌آسانی شنیده می‌شود. برخی از کوچه‌های این محله، تنگ و نامنظم بوده و فاقد استاندارد شهرسازی می‌باشد. همچنین در کنار معماری سنتی و کهنهٔ آن، بعضاً سازه هایی با نماهای لوکس یا مدرن به چشم می‌خورد و این تناقض، از ویژگی های جالب این منطقه به شمار می آید.

 

 

 

تاریخ انتشار: 2020/01/04

برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

نظرات مشتریان